Grup Seks Fetar

Rama i dhuron komunitetit mysliman nje karikature te profetit Muhamet


Me rastin e ditlindjes se profetit Muhamet, kryeministri Rama vizitoi zyrat e komunitetit mysliman shqiptar (KMSH) per ti uruar, dhe me kete rast u beri si dhurate nje karikature te profetit Muhamet te vizatuar nga ai vet. Rama, si nje … Vazhdoni leximin Rama i dhuron komunitetit mysliman nje karikature te profetit Muhamet

Pas vizites se Papes komuniteti mysliman konvertohet ne katolik


Vizita e Papes ka patur nje efekt te madh tek komuniteti mysliman shqiptar. Ne nje dalje per mediat, organet drejtuese te komunitetit mysliman shqiptar kane deklaruar se jane shtuar zerat brenda ketij komuniteti per ta nderruar fene perseri, ashtu si dikur kur ua luajti fene turku. “Rreth 70% e te gjithe shqiptareve duan te kthejne fene perseri pas kesaj vizite” tha Selim Muca, zedhenesi i komunitetit. “Papa eshte nje simbol i vertete i fese, ndaj duam ta kemi te fese sone.” vazhdoi ai, “Meqe Papa nuk e nderron dot fene, athere do ta nderrojme ne! Sic ka thene dhe kurani, … Vazhdoni leximin Pas vizites se Papes komuniteti mysliman konvertohet ne katolik

Rama jep doreheqjen


Vetem nje dite dhe pak ore para skadimit te ultimatumit te opozites per doreheqjen e qeverise, kryeministri Rama ka bere ate qe pritej nga te gjithe, duke dhene doreheqjen e parevokueshme nga te gjitha funksionet ekzekutive si edhe ato partiake. Kjo e fundit nuk ishte pjese e ultimatumit por u nenkuptua. Ne nje dalje per mediat tanime ish-kryeministri Rama e uroi Bashen per opoziten e fuqishme qe beri keto muajt e fundit dhe shprehu besimin se vizioni dhe karizma e kryetarit te ri te opozites do ta coje Shqiperine ne drejtimin e duhur integrues pa asnje vonese. Rama gjithashtu u … Vazhdoni leximin Rama jep doreheqjen

Problemet q


Ish Aktori dhe Ministri i Mortjes, Arben Imami, mendon dhe thote se problemet e qytetarëve shqiptarë nuk janë më shumë se sa qimet e kokës. Ai thotë se këtë konkluzion e ka nxjerrë nga takimet e përditshme me qindra qytetarë qafëlesh e kokëshqopë shqiptarë. “Kur degjoj problemet e qytetareve me ngrihen qimet e kokes perpjete. Si ka mundesi te jene kaq shume?” thote Beni i indinjuar. “Ky vend ka vajtur per lesh.” shton pastaj duke tundur koken. “E kam seriozisht! Me mendimin tim bashkohen githashtu te gjithe politikanet e te gjithe kraheve dhe aneve, me lesh apo pa lesh, sido … Vazhdoni leximin Problemet q

Shalqiu pa fara futet ne listen e kandidateve per deputet


Burime nga Partia konfirmojne qe ne listen e kandidateve per deputet do te futet edhe nje shalqi pa fara. “Ky shalqi, megjithese nuk do te jete ne gjendje te lere pasardhes, do te lere nje trashegimni politike per te gjithe shalqinjte e tjere, me ose pa fara” thuhej ne nje deklarate te shkurter rreth perfshirjes se shalqiut pa fara ne liste. “Vertet qe eshte shalqi flak i kuq e pa fara, por kjo nuk do te thote qe eshte pa para.” Bashke me shalqiun, mesohet se ne lista ka edhe nje pjesemarrje te zgjeruar nga kunguj, rrepa e kastraveca, koke … Vazhdoni leximin Shalqiu pa fara futet ne listen e kandidateve per deputet

Deklarate e perbashket e partive politike, “Ata qe vdiqen ne 21 Janar vajten per dhjam qeni”


zedhenesja e thote bukur[/caption] Data 21 Janar i vitit 2011 po permendet shume gjate kesaj fushate nga te gjitha kampet politike si edhe politikate te vecante. Te gjithe po marrin persiper vendosjen e drejtesise ne lidhje me kete ngjarje, duke filluar qe nga partia ne pushtet e cila premton te zbardhe kete pune kur te ri-zgjidhet, e deri tek opozita e bashkuar e cila vazhdon te insistoje qe gjyqi i kokepalareve te 21 Janarit nuk ka filluar akoma e do filloje vetem kur te vijne ata ne pushtet. Mirepo ne nje dalje te papritur te te gjithe faktorit politik te … Vazhdoni leximin Deklarate e perbashket e partive politike, “Ata qe vdiqen ne 21 Janar vajten per dhjam qeni”

PIS


Lajme te mira vazhdojne ti vijne elektoratit te majte Shqiptar. Dy partite kryesore te te majtes, PS dhe LSI kane vendosur te integrohen me tej, e pertej nje koalicioni te thjeshte, ne nje parti te vetme, PS+LSI=PIS (Partia e Integrimit Socialist). PIS tani do te jete partia e zgjeruar e se majtes e cila e vetme do te sundoje pas rrezimit te Sali Berishes. Eshte gjithashtu kjo parti, PIS, qe do ta coje kete popull bythe palare drejt integrimit evropian. E majta evropiane qe ua ka kerkuar kete bashkim mezi e pret kete PIS ne gjirin e saj. Udheheqesit kryesore … Vazhdoni leximin PIS

Me doren mbi bllok


Sot u krye nje ceremoni e thjeshte por kuptimplote, betimi solemn per marreveshjen Meta-Rama. Ngaqe te dy jane ateiste, Meta ofroi bllokun e tij qe shqiptaret e mbajne mend nga videoja Meta-Prifti, per te bere betimin me njeren dore mbi bllok e me tjeren ne xhep. Mbas betimit, Meta e nxori doren e djathte nga xhepi, krruajti hunden, u mendua pak, dhe tha: “Me ca ka ndodhur ne te kaluaren le te merren historianet, arkeologet dhe satiristet, ketej e tutje po hapim nje faqe te re ne bllokun tim. Ky bllok eshte kushtetuta jone. E gezofshim!” Rama nuk foli. Meqe … Vazhdoni leximin Me doren mbi bllok

Berisha i bashkohet koalicionit Meta-Rama (per te miren e kombit)


duke u vetsakrifukuar per te miren tuaj[/caption] Deshira per te krijuar nje front te perbashket per fitore te sigurt ne zgjedhjet e 23 Qershorit e ka shtyre edhe kryeministrin e vendit drejt nje koalicioni parazgjedhor me kundershtarin e 4 viteve te fundit Edvin Ramen si edhe shokun Meta. “Per nje rilindje te te gjitheve” eshte formula e pagezimit te ketij koalicioni te ri. “Do rrealizojme nje fitore spektakolare” ka deklaruar Saliu i ngazelluar. “Ky eshte nje bashkim per fitore. Me ne fitojne te gjithe. Pervec atyre qe nuk jane me ne. Dhe kush nuk eshte me mua kam per tua … Vazhdoni leximin Berisha i bashkohet koalicionit Meta-Rama (per te miren e kombit)