Njeriu i gjore lufton 10 minuta rresht me bluzen e tipit “golf”


Sikurse u diskutua ne nje nga kafenete e lagjes sot ne mengjes, njeriu i papune me inicialet P.P. u mundua per 10 minuta te tera duke luftuar per te veshur bluzen e tipit “golf.” Pas nje beteje te pabarabarte me bluzen, PP doli nga shtepia duke share bluzen dhe iu drejtua kafenese, ku disa nga te pranishmit konstatuan se e kishte veshur per se mbrapthi.   Advertisements Vazhdoni leximin Njeriu i gjore lufton 10 minuta rresht me bluzen e tipit “golf”

11% me pak


Sipas Ministrise se Ushqimit dhe Mjedisit, Shqiptaret kete vit kane prodhuar 11% me pak mut sesa vitin qe shkoi duke krahasuar periudhen e tanishme me periudhen perpara nje viti. Si rrjedhoje ka me pak mut ne kanalizimet e ujrave te zeza dhe me pak akoma nga ky mut qe del sheshit. Kjo arritje, se bashku me shume arritje te tjera te dokumentura me shifra e perqindje po transmetohet neper televizionet kombetare se bashku me 100% te te gjitha arritjeve te tjera.   Vazhdoni leximin 11% me pak

Qeni dembel ushqehet me miza


Balua, nje qen i lagjes qe rri gjithe diten shtrire ne nje cep, ka gjetur nje menyre origjinale per sigurimin e ushqimit, “kapjen e mizave qe i vertiten rrotull nen pershtypjen se ka ngordhur.” Sapo miza i afrohet hundes se balos, gjuha e balos del me shpejtesi nga goja dhe e fut brenda. Balua kesisoj konsumon rreth 40 miza ne dite, gje qe i jep proteinen e nevojshme per te mbijetuar, ngaqe duke ndenjur gjithe diten shtrire nuk harxhon energji si qente e tjere qe sulmojne kazanet e plehrave per te gjetur ushqim. Balua nuk e merr mundimin as te … Vazhdoni leximin Qeni dembel ushqehet me miza


çifti i martuar raporton sot pas shume vite martese te lumtur, qe jane shume komode me njeri tjetrin. Aq komode, sa qe rrine gjithe kohen bashke, hane me te njejten luge, perdorin te njejten furçe dhembesh, e madje kur u vjen ne te njejten kohe, dhjesin se bashku ne te njejten hale. Ngaqe shtepia ku bashkejetojne ka vetem nje hale, ky zhvillim i ri e ka bere bashkejetesen me te lehte, sepse me perpara njeri prej tyre duhet te priste derisa te mbaronte tjetri, gje qe ne raste te caktuara merrte shume kohe. E megjithate perdorimi i te njejtes leter … Vazhdoni leximin