Kontakt


ose

ne , + dhe .

 

… dhe meqe ra fjala nga kati i 12 ne koken tende
KokQepa synon te sjelle nje rrebesh te mire lajmesh mbi kokat e palara qe fshehin brenda tyre mendje te pashplara, nepermjet sarkazmes.
Sarkazma eshte nje “menyre e hidhur, e mprehte e te shprehurit” zakonisht e transportuar ne kurriz te ironise dhe satires.  Ajo nuk ka si synim ta beje dike per te qeshur. Sarkazma synon ti beje njerezit te mendojne dhe te reflektojne, me pak fjale synimi eshte edukativ jo argetues.
Neqoftese kerkon argetim mund tju rekomandojme ndonje gazete te perditshme si me te pershtatshme per kete qellim, ose ndonje stacion televiziv si TVSH, Top Çanel ose Klan. Na shkruaj se lista eshte shume e gjate per kete faqe te shkurter.
KokQepa mirepret kontributin tuaj. Deri tani nje numer i madh artikujsh sarkushqimore kane lindur si rezultat i verejtjeve te mprehta te njerezve te zakonshem si ty. < dhe dirdhe talentin tend si ujrat e shkumezuara te kaskades se drinit.
Me kolege te tille mund te krenohesh dhe krekosesh kudo qe shkon, dhe njerezit e tjere do te peshperisin pas teje ngado qe ti kalon:

pergjigju

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s