Horoskopi Muajit Nentor 2015


Dashi Mars 21 – Prill 19   Kete jave do te te behen 6 pyetje te njepasnjeshme: “ckemi? si je? ca ben? mire? puna? shkolla?” nga dikush qe do iki pa mare pergjigje.   Demi  Prill 20 – Maj 20 Kete jave do te kesh me pak frike pasi te armatosesh me antitank. Binjaket Maj 21 – Qershor 21 Nje problem qe nuk zgjidhet dot me para, zgjidhet me me shume para. Gaforrja Qershor 22 – Korrik 22 Nje guricke e vogel do te ndryshoje rrjedhen e lumit te jetes tende kete jave, o lumemadh. Luani Korrik 23 – Gusht 22 Jo per te te … Vazhdoni leximin Horoskopi Muajit Nentor 2015

Kandidat Duka

Ikja e Blatter, Platini & co i hap rrugen prurjeve te reja, Armando Duka drejt majes se futbollit boteror


“Nje bie mijra ngrihen” keshtu e ka perkufizuar termetin ne administraten e futbollit boteror kryeadministratori i futbollit shqiptar, Armando Duka. Pas pezullimit te Blatter, Platini dhe Valcke, FIFA dhe UEFA tanime te ngelur pa koke, kerkojne koke te reja. “E pse jo … Vazhdoni leximin Ikja e Blatter, Platini & co i hap rrugen prurjeve te reja, Armando Duka drejt majes se futbollit boteror

Bisede me nje Prof.Doktor, Dj (e perditesuar)


Te dashur miq, Shpesh here na bie rasti te bisedojme me lexuesit ne faqen tone ne faqebuk. Me poshte keni nje bisede me Prof.Doktor Enver QOKU, Dj (titull i zgjedhur nga ai) ku Profesori shprehet i shqetesuar per nje artikull qe sipas ti eshte ose “gjysem i vertete ose komplet i rreme”. Po e ndajme shqetesimin e tij me juve. ;;; Agjensi Turistike Pershendetje.! Ju kam kerkuar qe te fshini nje publikim qe ju keni bere per ceshtje qe kan pasur lidhje me “mua” para disa kohesh me drejtesin dhe per kete ju kam derguar kerkese ne forem elektronike.! Ju nuk … Vazhdoni leximin Bisede me nje Prof.Doktor, Dj (e perditesuar)

Horoskopi Muajit Tetor 2015


Dashi Mars 21 – Prill 19   Thuaj ca te duash kete jave. Nuk te merr njeri seriozisht.   Demi  Prill 20 – Maj 20 Kete jave do te jesh shume afer fames, kur te jesh duke ngrene dreke ne te njejtin restorant ku ka ndalur per te drekuar edhe kryeministri, dhe do vesh ne tualete ne te njejten kohe me te e do ia kepusni pordhes njekohesisht. Binjaket Maj 21 – Qershor 21 Fillo te pjerdhesh ne shishe. Cmimi i gazit ka per tu rritur. Gaforrja Qershor 22 – Korrik 22 Sa here te ndihesh i merzitur ndiz televizorin tek rubrika e lajmeve … Vazhdoni leximin Horoskopi Muajit Tetor 2015

Horoskopi Muajit Shtator 2015


Dashi Mars 21 – Prill 19   Gjej ate gjene qe te pelqen me shume te besh ne jete. Pastaj beje pa e marr vesh njeri, kur te kesh kohe te lire, gjithe jeten.   Demi  Prill 20 – Maj 20 Kete jave do ia fusesh gjumit ne nje dyshek me ajer, qe do te shfryhet para se te zgjohesh. Binjaket Maj 21 – Qershor 21 Do i kerkosh Zotit nje makine, por ngaqe Zoti nuk merret me ate pune, do e vjedhesh makinen e do ti kerkosh Zotit te te fale. Gaforrja Qershor 22 – Korrik 22 Pas cdo burri me fat qendron nje grua. … Vazhdoni leximin Horoskopi Muajit Shtator 2015

Greket Festojne Daljen nga Kriza me nje MEGA Beach Party


Me mbylljen e negociatave dhe perfitimin e nje pakete te re financiare prej 200 miliard Evro, qeverria greke i ka kthyer syte nga popullata e lodhur nga negociatat e sterzgjatura te borxhit. Per te lehtesuar stresin e jashtezakonshem qe keto negociata kane shkaktuar tek popullata greke, kryeministri Cipras i ka ftuar te gjithe greket ne nje Mega-Beach party diku ne periferi te Athines. Ne kete party ku jane te ftuar edhe yjet e muzikes boterore si Lady Gaga, Madona, Kim Kardashian e shume te tjere, Cipras ka ftuar edhe homologet e tij gjermane, franceze, e shqiptare per te kaluar disa caste … Vazhdoni leximin Greket Festojne Daljen nga Kriza me nje MEGA Beach Party

Plumbi qorr te gjen me ere


Plumbi qorr ka zhvilluar nje sens nuhatje qe e mundeson ate qe megjithese qorr, te te ndjeke nga pas kudo qe te vesh. Ky eshte konkluzioni i nje studimi te departamentit te shkencave ballistike te universitetit “Mato Gruda” ne Dukagjin te Shkodres. Por, para se te kuptoni se si funksionon plumbi qorr, duhet te mesoni gjithashtu se si funksionon presioni – keshtu mbyllet studimi duke i lene hapesire lexuesit qe te konsideroje edhe hapesira te tjera te mundshme te veprimit te plumbit qorr. Vazhdoni leximin Plumbi qorr te gjen me ere